PŘEKLAD: It Started with a Kiss 2, Absolute Darling ... :

Červenec 2012

Heaven's Postman

22. července 2012 v 14:51 | smaczinka |  K Movies
Korejské melodrama z roku 2009. Je to součást série filmů "telecinema", kterou vydaly 2 televize korejská SBS a japonská TV Asahi.
STUČNÁ LOVESTORY
Jae Joon (Hero Jaejoong) doručuje dopisy do nebe ze schránky uprostřed pole, do které lidé dávají dopisy svým blízkým, kteří zemřeli. Jednou u schránky potká Ha Nu (Han Hye Joo) a nabídne jí, že mu může pomáhat. Oba se snaží, aby uklidnit srdce těch, kteří poslali dopisy lží. Jenže Jae Joon má velké tajemství.
HERCI

- sice jsem se na tenhle film dívala 2 roky, ale ten konec mě dostal, první hodinu filmu jsem se nudila, ale jak jsem říkala, konec všechno vykompenzoval. vřele doporučuji-Hometown Legends

20. července 2012 v 16:27 | smaczinka |  K Doramas
Osmidílné korejské drama z roku 2008. V roce 2009 bylo natočené stejnojnemé rozšíření. Je to horor a fantasy. Toto drama je pokračování dramatu z let 1977 a 1989 a pozdějšího z let 1996 a 1999. Jedna se o 8 na sebe nenavazujích epizod o korejských legendách.
EPIZODY
1.
Návrat Gumiho
STRUČNÁ STORY:
Příběh vypráví o klanu Lee, který je spjat s tajemnou Gumiho- devítiocasou liškou. Její krev je podle legendy provází už 400 let. Kvůli tomuto prokletí dívky z klanu Lee, které se mají vdávat zavražděny- obvykle vlastními bratry. Toto tajemství se ale předává pouze mezi muži, většina žen o tom nemá ani zdání. 2 mladé dívky- sestry, po "svatbě" své kamarádky na toto tajemství začínají přicházet a začíná jim jít o život.
HERCI:
· Park Min Young- Lee Myung Ok
· Kim Ha Eun- Lee Seo Ok
· Kim Tae Ho- Lee Hyo Moon
· Choi Dang Suk- Jung Myung
· Park Woong- Lee Dae Gum
· Jund Jae Soon- Lady Han( Lee Dae Gumova žena)
· Lee Yeon Doo- In Hong

2.
Dítě, pojďme do hory Cheong
STRUČNÁ STORY:
Young Hwa je dcerou vážené rodiny, jenže má nemoc, kterou nelze vyléčit. I nejlepší lékař v Koreii si s ní neuměl poradit. A tak se její matka vydává za čarodějnici, která by mohla Youn Hwa vyléčit. Jediným lékem pro Young Hwa jsou zdravé játra dítěte. Poté se komplic s čarodějnicí pokoušejí najít dítě. Když oklamou chudou ženu a její dítě jí vezmou, žena si uvědomí, co se stalo s jejím dítětem. Ve svém smutku žena spáchá sebevraždu, ale její duch stále hledá své dítě .
HERCI:
· Wang Hee Ji- Yoon (matka Young Hwa)
· Go Jung Min- Kim
· Jo Eun Sook- Dang Gol Ne
· Ahn Suk Hwan- Chun Soo
· Kim So Hyun- Young Hwa

3.
Prokletí meče Sajin
STRUČNÁ STORY:
Děj tohoto dílu se točí okolo výroby posvátného meče Sajin, který má chránit královskou rodinu a Koreu před "zlými věcmi". Najednou začínají kováři, kteří tento meč mají vyrobit, zvláštním způsobem umírat. Tuto záhadu jede do místa výroby Sajinu vyřešit zkušený vyšetřovatel a kouzelnice. Postupně přicházejí na to krutou pravdu o prokletí Sajinu.
HERCI:
· Choi Soo Jong- Yoon In
· Sa Kang- Moo Ryung
· Lee Jung- Sung Goo
· Park Ha Sun- Hyung Yi
· Song Min Ji- Gae Hwa
· Song Ok Sook- Gook Moo

4.
Strašidelný dopis
STRUČNÁ STORY:
Po pouhých 9 měsících vlády císař In Jong, náhle umírá. Po jeho smrti se začnou dít divné věci a nacházejí se mrtvoly lidí. Lidé se domnívají, že tohle způsobuje duch Gong Chana známého z příběhu o Seol Gong Chan. Zástupce kapitána So Hyun spolu s dalšími 2 muži je odhodlaný zjistit, kdo tyhle vraždy pácha.
HERCI:
· Ahn Jae Mo- Sa Hyun
· Kim Young Jae- král In Jong
· Kim Jin Tae- Sang Sun
· Lee Han Wie- Duk Bae
· Lee Duk Hee- královna Munjeong

5.
Mladý pán Oh Goo
STRUČNÁ STORY:
Oh Goo potká náhodou mladou dívku, která mu nabídne, že u ní může přespat. Když dojedou do její vesnice, všichni její obyvatelé začali ze srdce nenávidět otce dívky- starostu obce. Oh Goo, který vidí duchy začíná přicházet na kloub masakru, který se ve vesnici stal.
HERCI:
· Jae Hee- Yoon Ki Joo
· Lee Young Eun- Min Yoo Rim/ Lee Chae Ok
· Jung Eun Pyo- Mak Suk
· Kim Hak Chul- Ik Seon
· Han Hye Kyung- Yeon Hwa

6.
Strašidelný příběh domu gisaeng
STRUČNÁ STORY:
V nevěstinci je zabita jedna gisaeng (něco jako gejša), která se poté vrací jako duch pomstít. Zabíjí všechny, kteří ji způsobili problémy a nebo zabili její rodinu. Její snoubenec ji mezitím přichází hledat, ale jak pak zjistí, že jeho milá byla zabita. Nakonec se spolu s duchem své přítelkyně spojí a pomstí se za jejich rodinu. Příběh je o lidské chamtivosti a násilí, která vychází z hloubi strachu člověka.
HERCI:
· Lee Duk Hwa- Kim Won Ik
· Yoon Joo Hee- So Wol
· Lee Min Woo- Hyo Rang
· Kim Kyu Chul- Sa Ddo
· Yoo Hye Jung- Mae Hwa

7.
Démonův příběh
STRUČNÁ STORY:
Pro lidi, kteří mají zemřít, si chodí vyslanci pekel, kteří je odvedou do pekla. Jeden mladý vyslanec ztratí soupis, což seznam lidí, kteří mají zemřít. Jeho starší kolega se ho vydává na zem hledat. Zjistí, že ho má ve svém pokladu pan Lee a tak začíná komediální honička 3 skupin lidí, kteří se snaží pana Lee okrást.
HERCI:
· Lee Won Jong
· Kim Roe Ha
· Choo So Young
· Oh Yong

8.
Vracející se dáma
STRUČNÁ STORY:
Soo Jung Yeon je vdaná za Jung Ina, ale ve svůj svatební den je unesena a stává se otrokem v Číně. Spolu se svou švagrouvou utíká, ale když se vrátí do svého města, tak se s ní zachází jako s vyhnancem. Její tchýně si vymýšlí lež proti Soo Jung, která prý má dítě s jiným mužem a tak ji před příjezdem Jung Ina vyhazují. Soo Yeon i její švagrovou potkává stejný osud- jsou zavražděné.
HERCI:
· Lee Jin- Soo Yeon
· Kang Sung Min- Jung In
· Jung Soo Young- Yoon
· Kim Hong Pyo


Nazotoki wa Dinner no Ato De

20. července 2012 v 0:09 | smaczinka |  J Doramas
- KAGEYAMO, JÁ JSEM PRÁVĚ TEĎ SPALA? NE, MILADY. VY JSTE PRÁVĚ TEĎ VYSTOUPILA Z AUTA-
Japonské dorama z roku 2011. Je to detektivní komedie. Má 10 dílů+ film.

STUČNÁ STORY
Dorama pojednává o dědičce Reiko, která má zdědit společnost Hosho, ale jejím snem je stát se vyšetřovatelkou, což se taky stala. Reiko nemá intuici a smysl pro vyšetřování. S vyřešením případu jí pomáhá (vyřeší ho za ní) její sluha Kageyama.

HERCI
· Sakurai Sho as Kageyama
· Kitagawa Keigo as Hosho Reiko
· Nomaguchi Toru as Namiki Seiichi
· Nakamura Yasuhi as Yamashige Satoru
· Okamoto Anri as Munemori Azumi
· Tanaka Konatsu as Ejiri Yuka
· Shiina Kippei as Kazamatsuri Kyoichiro

- skvělé detektivní dorama, ikdyž drzost kageyamy mě někdy udivovala -


Shigeshoshi

1. července 2012 v 21:55 | smaczinka |  J Doramas
Japonské dorama z roku 2007. Je to komedie a funus.

STRUČNÁ STORY
Shinjuro (Wada Masato) je první balzamovač v Japonsku. Po smrti lidí je "nabalzamuje", aby se s nimi mohli jejich příbuzní naposledy rozloučit.

HERCI
- dorama mělo zajímavý námět a nebylo ani moc dlouhé, takže vřele doporučuju-


Ronin Pop

1. července 2012 v 21:25 | smaczinka |  K Movies
Korejská akční komedie z roku 2011.

STUČNÁ STORY
Země je rozvrácena atomovou válkou a do jednoho města přichází zabiják. Mezi oním městem, které vede "Naštvaný drak" a druhým, které vede " Létající Had" je válka. Oba gangy se snaží zabijáka přilákat na svou stranu.

HERCI
· ZE:A (skupina)

- pěkný film s pěknými herci-

April Snow

1. července 2012 v 21:18 | smaczinka |  K Movies
Korejské drama z roku 2005.

STRUČNÁ STORY
Manželka In Sooa (Bae Yong Jun) má autonehodu, když příjde In Soo do nemocnice, setkává se s Seo Young (Son Ye Jin), jejíž manžel byl ve stejném autě jako In Soova manželka. Zjistí, že jejich partneři spolu měli poměr, a tak se jim za to nejdříve chtějí pomstít.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zanedlouho se do sebe zamilují. Manželka In Sooa se probudí, a tak s ní In Soo zůstane. Manžel Seo Young zemře.

HERCI
· Bae Yong-Jun as In-Soo
· Son Ye-Jin as Seo-Young

ve filmu byly nekonečně dlouhé pasáže "přemýšlení" a skoro nic se v něm nedělo-